Zenith - 18.2041.400/76.C795
18.2041.400/76.C795 El Primero Chronomaster Range Rover 42 Rose Gold / Brown / Alligator
| Brand: | Zenith |
|---|---|
| Family: | El Primero |
| Reference: | 18.2041.400/76.C795 (aka: 182041400/76C795) |
| Name: | 18.2041.400/76.C795 El Primero Chronomaster Range Rover 42 Rose Gold / Brown / Alligator |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |