Zenith - 22.2320.690/79.C713
22.2320.690/79.C713 Elite Lady Moonphase Rose Gold / Diamond / Alligator
| Brand: | Zenith |
|---|---|
| Family: | Elite |
| Reference: | 22.2320.690/79.C713 (aka: 222320690/79C713) |
| Name: | 22.2320.690/79.C713 Elite Lady Moonphase Rose Gold / Diamond / Alligator |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Paved |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Stick |